Bozcaada

Bozcaada
Bozcada'nın meşhur çınar ağacı

 BOZCAADA

Uzun zamandır isteyip de bir türlü gidemediğim Bozcaada gezimi sonunda gerçekleştirdim. Sevgili arkadaşlarımızın evlilik yıldönümünü burada kutlamaya  karar verdik. 5 aile yola çıktık. İstanbul’dan yaklaşık aradaki molalarla birlikte  7 saat sonra ulaştık.
İstanbul’un kargaşasından uzaklaşmak ve huzur arayan biri için  çok doğru adres.Burada sanki  zaman duruyor.Ortam  çok pozitif hiçbir kaygı yaşanmıyor.
Etraftaki tipik rum evlerinin dokusu bozulmadığı için çok yaşanmışlık hissi beni hüzünlendirdi.. Eskiden nüfusun yarısından fazlası rum iken şimdi parmakla sayılacak kadar azlar. Ama evleri onların bıraktığı şekilde kalmış dışları çok zevkle çiçeklerle süslenmiş..Adanın sokak aralarında dolaşmak her bir köşeyi döndüğünüzde  mola vereceğiniz şirin bir kafe veya bir pastane ile karşılaşıyor olmak ve buraların damla sakızlı kurabiyelerinin tadına bakmak büyük keyif.
Bozcaada Türkiye’nin rüzgar enerjisi üretimi yapan ender yerlerinden biri olduğunu buraya gelince öğrendim.Rüzgar güllerinin bulunduğu kısım özellikle gün batımında çok güzel manzara oluşturuyor

Kaldığımız otel Kaikıas,  adanın dokusuna çok uygun ve kale manzarası olan denize sıfır sempatik bir otel. Orada çalışan Fatih’in yaptığı tuzlu çöreğin tadı hala damağımda. Fatih bu çöreğin tarifini bizimle paylaştı. ( Teşekkürler Fatih). Adanın esnafı çok medeni son derece kaliteli. Yemekler  Ege mutfağının hakim olduğu meze çeşitleri ve balıklardan oluşuyor. Şaraplarından bahsetmeden geçmiyeyim..Ciddi şarap üretimi yapılıyor. Çok fazla üzüm bağları mevcut. Bir de adadan mutlaka domates reçeli almanızı öneririm. Lezzet süper.
Bazen kendinizi çok yorgun hissedersiniz .Ve  her şeyden kaçmak istersiniz ya .İşte burası o yer. Huzur adası. 2-3 günlük kaçamak herkese  iyi gelir.Biz çok keyif aldık. Hafızamda güzel bir anı olarak kaydettiğim bir yer oldu. Mutlaka tekrar gitmek isterim.


Bozcada'nın kalesiKeyifli saatlerÇınaraltında öğle yemeğiLucia ve Muhterem'in evlilik yıldönümünü kutladık.İyi ki evlenmişler.Biz de onları tanımışız.GüzellerrrBir ömür boyu mutluluklarKeyifli saatlerrrKutlamalar devam ediyor.Kaıkias otelin profesyonel çekilmiş fotoğrafıKaikias otelin kahvaltı servisi


Eklenme Tarihi: 7/15/2014
 
  Ayın Sebzesi  ( 3 )
 
  Masa Düzenleri  ( 5 )
 
  Yemek Tarifleri  ( 5 )
 
  Restaurant  ( 5 )
 
  Seyahat  ( 5 )
 

  Sosyal Ağlarda Paylaş