Frascati

Frascati


Ben size Roma'dan 20 km. uzaklıkta bulunan Frascati kasabasından söz etmek istiyorum. Frascati Roma'nın güneyinde yer almakta. Roma'ya yakınlığından dolayı tercih edilebilir. Biz Roma'nın son yıllarda çok artan turist trafiğinden dolayı bir adım uzakta olmak istedik. Bu sebepten sakin ve tipik İtalyan havasını yansıtan bu güzel kasabayı tercih ettik.Pişman da olmadık. Bu bölge kendi adını taşıyan beyaz şarapları ile ünlü. Dolayısıyla etrafta çok sayıda üzüm bağları mevcut. Kaldığımız otel Grottaferrata'da idi. Otelin adı Taverna Dello Spuntıno çok şirin bir otel. Fakat iddialı olduğu kısım bence restoranıydı. Denenmeye değer. Ben çok başarılı buldum.İtalyan mutfağının lezzetli çeşitlerini bulmak mümkün. Ayrıca beni dekorasyonu ile de çok etkiledi. O kadar güzel bir zevkle yerleştirilmiş ki hiçbir obje aykırı durmuyor. Bu restoranda yemek yerken İtalyanlar çok gusto sahibi insanlar deme gerğini hissettim. Arkadaşlarım ve eşimde aynı fikri paylaştılar.
Frascati'nin merkezi gezmek için çok keyifli. Özellikle buradaki gurme dükkanlar çok iyiydi. Ayrıca Roma'dan iki restoran önerim olacak Maccoronnı ve Il Paglıaccıo restoranlar favorim. Son günümüzde Castell Gandolfo kasabasını gezdik. Burada da sokaklarda gezmek, küçük kafelerinde oturup kahveni yudumlamak çok keyifli idi.  bir de çok güzel bir gurme pazarını bulduk. Alışverişlerimizi de yapıp yola devam ettik. Çok keyifli 2-3 günün ardından evimize geri döndük .Dönerken yanımızda güzel anılar taşıdık.


Frascati San Pietro KatedraliFrescati San Pietro KatedraliFrascati San Pietro ÇeşmesiRoma'ya gelipte bu ünlü trevi çeşmesini(aşk Çeşmesi)görmeden dönen yoktur herhalde.Roma'nın en büyük ve en ünlü barok tarzı çeşmesidir.1762 yılında yapılmış ve NicolaSalvi tarafından tasarlanmıştır.Efsaneye göre çeşmeye bozuk para atan kişi bir gün Rom^'ya geri gelecektir.Trevi çeşmesine gelip de dilek dilemeden olmaz.Bende hemen dileğimi diledim.1 euroyu çeşmeye gönderdim.Filmlere konu olan bu güzel çeşme görülmeye değer.Kestanenin ve kayısının içinde dondurma çok lezzetli Mocchezonı restorandaMocchezonı restoranRoma sokskları ve BenRoma soksklarında...24 mayısta 24.evlilik yıldönümümüzü kutladık. Lobiye indiğimizde Sevgili arkadaşlarımız Ayşe ve Harun bize güzel bir sürpriz hazırlamışlardı.Il Paglıaccıo restorandaKutlama başlasınBu kahvenin anısı bizde büyük. Kopi Luwak kahvesi.Ben daha önce bu kahve hakkında bilgiye sahip değildim. O gece Harun nasıl üretildiğiyle ilgili bilgi verince uzun süre konumuz bu oldu. tadının çok özel olduğu söyleniyor.Bu kahveyi en kısa zamanda detaylı bir şekilde anlatacağım.IL PAGLIACCIO RESTORANIN TATLI SEÇENEKLERİIL PAGLIACCIO RESTORANIN TATLI TABAĞIIl Paglıaccıo restoranIL PAGLIACCIO RESTORANCastell GondolsoCastell GondolsoCastell Gondolso sokaklarındaCastell Gondolso sokaklarında her evin veya dükkanın önü böyle çiçeklerle süslü.Castell Gondolso'da soksklarda böyle hoşlukları çok sık görüyorsunuz.Castell Gondolso meydanıHOTEL fLORA OTEL.BİR DAHA Kİ GELİŞİMDE BU RADA KALMAYI DÜŞÜNÜORUM.Hotel Flora'da kahve molasıTaverna Dello Spuntıno restoranTaverna Dello Spuntıno restoranın zeytinyağlı açık büfesiTaverna Dello Spuntino Otel'in mahzenine giden yol.


Eklenme Tarihi: 7/22/2014
 
  Ayın Sebzesi  ( 3 )
 
  Masa Düzenleri  ( 5 )
 
  Yemek Tarifleri  ( 5 )
 
  Restaurant  ( 5 )
 
  Seyahat  ( 5 )
 

  Sosyal Ağlarda Paylaş